Тема: ЛАЗАНЯ

Нова тема
Автор Мнение

rosen-

2013-03-05 11:41:13

Здравейте дами,направих си домашни кори за ЛАЗАНЯ,интересувам се след като съм ги сварил и исушил колко време могат да бъдат съхранени и къде,в хладилник , просто сложени в кутия на рафта в шкафа или в фризер.Когато искам да ги използвам те са твърди - размекват ли се по някакъв начин или си ги редиш и когато ги опечеш - стават.

Monika

2013-03-07 11:44:36

Здравей :) Аз съм правила домашни спагети и имах проблеми с изсушаването, може би не ги разстелих достатъчно добре и започнаха да мухлясват. Баба ми правеше домашна ювка и я сушеше. Съхраняваше я в тъмна студена стая, не беше в хладилник. А за използването после - ако са изсъхнали добре корите ще трябва да ги бланшираш - потапяш ги в гореща вода за кратко да омекнат и после редиш.

rosen-

2013-03-11 17:46:57

Благодаря Моника,аз се притеснявах защото в тестото има яйца но наистина и в домашната юфка има яйца, пък даже и мляко и се съхраняваше цяла зима на хладно.

veninev

2014-01-21 21:02:59

Здравейте!Бихте ли били така добри да споделите с мен рецептата за домашно приготвени кори за лазаня?Ще съм много благодарна ако мога да получа рецептата.Благодаря предварително!
Tyxo.bg counter