време за четене: 2 мин.
снимки: 8
Ако заедно тръгнем по ароматните следи на българската маслодайна роза, ще установим, че този символ на страната ни има място дори в кулинарията.
време за четене: 2 мин.
снимки: 3
Екипът ни наскоро попадна на продукт, който е забележителен с няколко факта - произвежда се у нас, с удивително качество е и цената му е напълно достъпна, предвид високия клас съставки, които се влагат в него. Става дума за българско саламурено краве сирене с български трюфел в него - ароматно, плътно, вкусно и подходящо както за солени комбинации, така и за сладки. Насладата, която изпитахме с него, беше в комбинация с пържени филийки от козунак, поляти с кленов сироп...
време за четене: 3 мин.
снимки: 6
Единственият български сорт люти чушки, известен по света като “Български морков”, през годините губи славата и разпространението си в родината и е застрашен от изчезване. Противно на това, неговите качества са високо ценени от почитателите на пикантните храни. Фермата за люти сосове и подправки на Chilli Hills приема това предизвикателство за своя кауза и стартира кампаниятa „#bulgariancarrot - да спасим Българския морков”.
време за четене: 3 мин.
снимки: 3
Ганаш е крем, представляващ смес от шоколад и затоплена сметана. На пръв поглед – нищо особено, но това чудодейно произведение на кулинарното изкуство може да се използва като глазура, мус или пълнеж.
време за четене: 4 мин.
снимки: 5
Неаполитанският специалитет с кръгла форма, покорил целия свят и достигнал до небцето на всеки почитател на вкусната храна, става популярно ястие през XVIII век.
време за четене: 3 мин.
снимки: 2
Италия е страна, богата както на разнообразна паста - класиката на тази национална кухня, така и на качествени сирена. В зависимост от регионите, Италия предлага различни видове сирена, които се произвеждат и консумират по разнообразен начин.
време за четене: 2 мин.
снимки: 1
Чаят става традиционна напитка в Китай още през Х в. Широката му употреба започва в Япония чак през XVIII в., а в Западна Европа чаят бил внесен за първи път от португалците през 1517г. и през 1610г.- от холандците. Половин век по-късно английският крал получава като подарък два фунта чай и скоро става любима напитка на англичаните. Чаят се консумира само от определени хора, като кафето продължава да е основният избор на жителите.
време за четене: 2 мин.
снимки: 3
Шоколадът – тази така изкушаващо звучаща дума. Безспорно това е един от най-примамливите продукти за малки и големи. Хапнем ли, веднага усещаме прилив на енергия и настроението ни се повишава. Освен, че е божествено вкусен, шоколадът е и много полезен.
време за четене: 3 мин.
снимки: 3
От скучните часове по химия може би повечето от вас помнят само от какво се състои захарта. От тази статия обаче определено ще ви стане сладко! А ако подкрепяте масовото мнение, че захарта е изключително вредна, ви предлагам 15 неща, които не знаете за нея.
време за четене: 4 мин.
снимки: 4
Не знам колко от вас са се замисляли как точно се произвежда българският сладолед, но аз се разрових в старите книги на баба и намерих много интересна информация относно историята на производство.
време за четене: 8 мин.
снимки: 1
Декоративно цвете, лекарство против всички болести, отрова, която изтребва насекомите, средство за почистване на петна, универсален тор, хранителна суровина, от която се приготвят хляб, пюре, нишесте, алкохолни напитки, мая и т.н. Всички тези достойнства се приписват на обикновения картоф. Днес е трудно да се повярва, но някога в Европа хората дори не подозирали за неговото съществуване.
време за четене: 4 мин.
снимки: 3
Пиперът, който днес наричаме черен, расте в Източна Индия и на островите на Малайския архипелаг, който днес влиза в състава на Индонезия. Растението черен пипер е особен вид храст, чиито клонки се катерят понякога и по много високи дървета.
време за четене: 4 мин.
снимки: 1
Принципно не, но шведите са на друго мнение. Много от нас са опитвали покритото със зелена плесен сирене рокфор, но за шведския национален специалитет сюрстрьоминг май не всеки е чувал. По своите вкусови качества той може да претендира за високи позиции в рейтинга на деликатесите, а по аромат - да се сравни единствено с китайския специалитет гнили яйца и кралския плод дуриан.
време за четене: 3 мин.
снимки: 3
Думата бисквит идва от италиански - biscotto, или френски - biscuit, а може би от далечния латински- bis - двойно и coctus - варен. Сладкото тесто и сладкият хляб, приготвени от брашно, захар и яйца, като тяхното тегло или обем е малко повече от брашното – ето това е бисквитът или пандишпанът. Бисквитът има много разновидности, в които се използват или цели яйца, или само белтъци, или само жълтъци. Или се сменя брашното – пшенично, овесено, оризово, царевично, а понякога вместо брашно се използват печен картофи, смлени ръжени сухари или орехи, смлени на прах.
време за четене: 10 мин.
снимки: 1
Червеният хайвер за първи път украсява руската трапеза в средата на XVII век. Днес той заема почетно място в семейството на деликатесите.
Страница 1 2 > >> |