Рецепти за зеленчукови сосове

1510 резултата отговарящи на филтъра
Преглед: Брой:
Страница << < 34 35 36 ... 76 > >>

Сос Деми-глас с телешки кости (рагу) и червено вино

Готовият сос се прецежда и се връща на котлона.


Задушени гъби пачи крак в масло и доматен сос

Слага се при останалите зеленчуци и се подправят със сол.


Класически сарми с лозови листа, кайма и ориз печени в глинен гювеч на фурна

Класически сарми с лозови листа, кайма и ориз печени в глинен гювеч на фурна

Салата от патладжан и тиквички с пармезан, крема сирене и сос ремулада от майонеза и кисели краставички

Подправя се с черен пипер и сол, и се изсипва при зеленчуците....Приготвя се сос ремулада, като се смесват майонеза, ситно нарязани кисели краставички или друг вид кисела туршия, горчица и захар.


Хрупкави кюфтета от тиквички, чесън и сирене с корнфлейкс на фурна въхру хартия за печене с млечен чеснов бял сос (с бакпулвер)

Приготвя се млечен сос от кисело мляко и чесън.


Мидена салата от айсберг с миди Сен Жак на тиган (без черупки), цитруси и сос от бяло вино, сметана и портокал

Похлупва се с капак, за да остане сосът топъл.


Марината за агнешки котлети в плик с кисело мляко, сос чили, чесън и подправки на скара / тиган / фурна

Приготвя се маринатата като в купа се смесват киселото мляко, сок от лимон, сосът чили, скълцаният чесън, канела, риган, сол, розмарин и черен пипер на вкус.


Китайска салата от оризово фиде (оризови спагети, нудъли) със зеленчуци морков, краставица, соеви кълнове и фъстъци

Задушават се за кратко в зехтина, заедно с фъстъците и сместа се подправя със сол и соев сос на вкус....Фидето се отцежда и се слага при зеленчуците да се запържи за няколко минути.


Филета от риба сьомга на пара със сос от кисели краставички, лимонов сок, майонеза и сметана

Полученият сос се оставя да се охлади в хладилника.


Сьомга котлети на пара със сос от кисели краставички, майонеза и кисело мляко

Сосът се разбърква и се разрежда с малко марината от краставичките.


Банички от многолистно бутер тесто с пилешко месо, праз лук, сушени сливи и орехи със сос от чушки

Сосът се приготвя като почистените чушки се бланшират за няколко минути в кипяща вода.


Канелони пълнени с телешка кайма, рикота и бял сос бешамел със сирене моцарела

Сосът бешамел се приготвя, като в дълбок тиган се слага маслото да се разтопи и в него се запържва брашното при постоянно бъркане.


Лазаня с домашни пресни кори, доматен сос, сирене моцарела и рикота на фурна

Сосът се вари около 20 минути до сгъстяване.


Задушени пилешки воденички с гъби печурки, чушки и чесън в доматен сос по селски

Към задушените зеленчуци се прибавят пасираните домати и пилешките воденички.


Редена зеленчукова мусака с картофи, зелен фасул (боб), лук и моркови със заливка от яйца, брашно, кисело мляко и кашкавал на фурна

В тава се нареждат 1 ред картофи, покриват се с кръгчета моркови и върху тях се изсипва фасула с доматения сос.


Пържено патешко месо от филе с боровинков сос и ризото с ориз Арборио с пресен лук, артишок и сирене Пармезан

Оризът се запържва до зачервяване в сгорещеното олио, добавят се нарязаните на дребно пресен лук и артишок и на няколко пъти се сипва разтвореният в 350-400 мл вода зеленчуков бульон....Отстрани се полива със соса и се поставят няколко боровинки за украса.


Задушени свински пържоли с бяло вино, соев сос, дафинов лист, джоджен и копър в тенджера под налягане

Свинските пържоли се накисват в маринатата за 24 часа...


Печено филе от сьомга със спанак, киноа, сирене, соев сос, горчица, мед и червени чушки на фурна

Горчицата, соевият сос и солта се смесват заедно с мед на вкус и се бъркат до получаване на хомогенна смес.


Крехко телешко задушено месо със зеленчуци - картофи, моркови, чушки и гъби печурки

Телешкото месо се нарязва на хапки и се запържва в олиото от всички страни, докато промени цвета си...


Пълнени тиквички с телешка кайма, кашкавал и доматен сос печени на фурна

Тиквичките се сервират върху дометения сос.


Преглед: Брой:
Страница Първа Предишна 34 35 36 ... 76 Следваща Последна
© 2007-2026 1001 Рецепти ООД. Всички права запазени.